Hazenpad wandeling

Het laatste gedeelte van de wandeling volgt de E40 autoweg. Voor de aanleg ervan in het begin van de jaren vijftig van de vorige eeuw was dit open landbouwgebied waar de hazen hun speelterrein hadden. Het wildbestand staat hier fel onder druk maar met een beetje meeval kan je er toch nog eentje door de velden zien huppelen.

De haas lijkt op het konijn maar is groter, heeft langere, krachtige achterpoten en kortere voorpoten. Daardoor kan hij heel snel springen en zigzaggend de vijand van zich afschudden. Zijn grijzig, geel tot roestbruine kleur dient als camouflage. Dit zoogdier heeft een uitstekend gehoor want zijn grote oren bewegen los van mekaar.

Kenmerken
Vertrek en aankomst: Parking gemeentelijk centrum Bellekouter
Lengte 7,2km
Wegen 3 km verharde weg en 4,2 km onverharde weg
Type: niet geschikt voor rolstoelen en buggy’s
Thema´s: Natuur

We vertrekken via de trapjes in de rechterhoek van de parking en stappen links de Geertruidebaan op tot we aan het containerpark het baantje rechts instappen. Dat blijven we volgen voorbij de wielerpiste waar we links in de richting van het Geertruidebos stappen. We nemen de eerst veldbaan links die ons bergop naar de Blakmeershoeve leidt (knooppunt 121, volg 107).

Hier slaan we links de Geukenshage in (knooppunt 107, volg 105). Aan het eerste kruispunt draaien we rechts in (let op de mooie eik op de hoek). We nemen de eerstvolgende straat links naar beneden en draaien nadien rechts in (volg 104) naar de Kasteelstraat die we links instappen. We kruisen de Bellestraat (opgelet drukke straat) en stappen steil omhoog de Kouterweg op (volg 102).

Aan het T-kruispunt stappen we rechts de Zwartenberg op (volg niet langer 102). Op de top van de Zwartenberg nemen we links de Molenberg. Die volgen we tot we, voorbij de molen, aan de kapel links de veldbaan Romeinse weg instappen en even verder rechts een weg, die parallel loopt met de Molenberg, inslaan.

Aan het volgende T-kruispunt nemen we links het veldwegje (Eynbroecklos) (knooppunt 115, volg 37) dat ons naar Ten Bos leidt. Wanneer we de verharde weg bereiken blijven we de klinkerbaan volgen tot aan huisnummer 8 waar we het baantje (Tenboswegsken) links inslaan (volg niet meer 37). Dit wegje volgen we tot op de baan die we links omhoog indraaien. We stappen verder in Ten Bos tot huisnummer 45 en gaan daar naar links.

In de eerstvolgende draai nemen we rechts. Aan de splitsing stappen we niet de autosnelwegbrug over maar volgen we links om even verder rechts langs een bomenrij de veldbaan Hazenweg in te slaan. We stappen parallel met de autosnelweg, passeren het voetbalveld en stappen tot de Bellestraat. We kruisen de Bellestraat en gaan langs de Geertruidebaan naar ons beginpunt.